Krzyś dostał piątkę ze sprawdzianu

Krzyś dostał piątkę ze sprawdzianu

W szkole Krzyś miał kolejny sprawdzian, tym razem z języka polskiego, zrobił tylko jeden błąd, jak widać na załączonej grafice.
W każdą środę Krzyś ma plastykę. W zeszłym tygodniu dzieci z jego klasy miały przynieść kamienie, ośmioro dzieci nie przyniosło kamieni, w tym Krzyś. Kupiłam mu mały notesik i powiedziałam, że skoro nie pamięta co Pani każe przynosić na lekcje to niech sobie to napisze, nawet jednym wyrazem, albo narysuje. Więc kilka dni później jak tylko wróciliśmy ze szkoły do domu, Krzyś w pierwszej kolejności wyjął notesik i pokazał trzy namalowane kamienie, powiedział, że musi przynieść trzy kamienie na platykę, ponieważ będą malować żabę i biedronkę. Pani logopedka pochwaliła mnie za pomysł, ponieważ takie dzieci jak Krzyś mają problem z wyobrażeniem sobie tego, co się do nich mówi, więc bardzo pomaga im rysunek lub zdjęcie, które przedstawia w tym przypadku kamienie. W ten sposób Krzyś zapamiętał co ma przynieść do szkoły.
W środę odbyła się plastyka, czekałam w szatni na Krzysia, nie chciało mi się przeciskiwać przez tłum rodziców i dzieci. Krzyś wybiegł z sali i od razu mnie szukał, głośno krzyczał "Przepraszam", a kiedy już do mnie podszedł powiedział "Choć coś ci pokażę", więc poszłam bez pytania za nim. Krzyś był bardzo zadowolony, zaprowadził mnie pod sam regał, na półce leżały prace wszystkich dzieci w klasie. Krzyś pokazał swoją pracę i powiedział, że zrobił "żółwia, żuka i pszczołę". Był bardzo zadowolony ze swojej pracy. Pochwaliłam go. Cieszy mnie jego radość, to że jest z siebie zadowolony i dumny.
krzys2klasa04