Jak minął nam marzec

Jak minął nam marzec

Po feriach Krzyś funkcjonował bardzo dobrze w szkole. Wyjątek stanowił jeden tydzień, w którym jego skupienie wyraźnie spadło, był roztargniony w szkole, kłócił się, złościł, nie chciał się dzielić zabawkami. Powodem były klocki, w niedzielę pozwoliłam mu na swobodę, bawił się kilka godzin, później nie chciał już nic innego zrobić, ani napisać, ani rozwiązywać krzyżówek, ani też czytać. Jak się okazało nakręcił się tymi klockami tak bardzo, że już o niczym innym nie myślał. Klocki musieliśmy zabrać. Sytuacja wróciła do normy.

W zeszłą środę Krzyś był w teatrze na przedstawieniu "Czerwony Kapturek". Po spektaklu dzieci obejrzały pracownię lalkarza. Krzyś trochę mi opowiedział, ale niezwykle ciężko wydobyć z niego jakiekolwiek informacje. Na szczęście tym razem nie mówił, że nie chce opowiadać, ale za to mówił niewyraźnie i skrótami. Najważniejsze, że się stara.

Na terapii pracuje wzorowo. Logopedka mówi, że się pilnuje i stara się mówić poprawnie, to oznacza, że słucha sam siebie i się pilnuje.

W szkole radzi sobie dobrze, czasem zapomni o pracy domowej, czasami nie wychodzi mu czytanie czytanki, zdarza się to żadko. Matematykę rozumie bardzo dobrze, już dodaje do 20. Opowiada też coraz chętniej i więcej na temat tego co robił na danej lekcji, pokazuje zadania, które rozwiązywał. Kiedy dzieci wykonują jakieś prace plastyczne jest z nich dumny i zawsze muszę wejść do sali, aby obejrzeć co wykonał.

W galerii dodałam nowe skany zeszytu Krzysia i ćwiczeń (od zeszytu 3).