Kwiecień

W końcu wiosna

wiosnaspacerWiosna w końcu do nas przyszła, wyruszamy na pierwsze spacery, jazdę na hulajnodze i naukę jazdy na rowerze.

W szkole Krzyś radzi sobie najlepiej pod koniec tygodnia. We wtorek byłam na zebraniu, Pani pokazała nam sprawdziany jakie zrobiła dziedziom, Krzyś nie zrobił ani jednego błędu, zdobył maksymalną liczbę punktów.

Niestety nie jeździmy do Pana bioenergoterapeuty ze względu na brak funduszy, zauważyłam, że Krzyś zaczął troszkę więcej się stymulować wzrokowo, syczeć i czasami ma problemy z koncentracją, często też boli go głowa.

Do galerii dodałam kilka zdjęć ze spaceru.

Gotowość Szymona do podjęcia nauki w szkole podstawowej

Otrzymałam z przedszkola dokoment świadczący o gotowości Szymona do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Niestety został napisany strasznie niewyraźnie i mało co z niego mogę odczytać. Rozczytałam, że zalecana jest terapia logopedyczna, ponieważ Szymon nie realizuje głosek: sz, ż, cz, dż i nieprawidłowo wymawia s, z, c, dz, r.
Skan dokumentu dostepny jest w dziale dokumenty lub pod linkami: str. 1, str. 2

Krzyś w szkole

krzysdzialka W kwietniu niestety nie ma terapii, więc Krzyś spędza ten czas w domu.
W szkole radzi sobie dobrze. Nie ma kolegów, chłopcy nie chcą z nim się bawić, ani rozmawiać, ma tylko jedną koleżankę, z którą stoi w parach i pomagają sobie nawzajem pakować rzeczy do plecaka.
Według relacji Pani wychowawczyni Krzyś najgorzej funkcjonuje na początku tygodnia, zupełnie jakby weekend go wybijał z rytmu. Wtedy też wynajduje sobie problemy, nie chce wyjść z sali, albo mówi, że nie umie spakować szybko plecaka. Pod koniec tygodnia już chętniej bawi się z dziećmi na przerwie, nie stwarza problemów. Z wyjściem do ubikacji też jest lepiej, za każdym razem Pani przypomina mu, aby szybko wracał, więc się stara.

W galerii dodałam kilka nowy zdjęć.