Drugi tydzień w szkole

Drugi tydzień w szkole

szkola02Staram się załatwić Krzysiowi opiekunkę z MOPR-u w ramach SUO, kiedyś już przychodziła do nas do domu, ale tym razem chciałabym, aby towarzyszyła Krzysiowi w szkole podczas lekcji. Niestety rozmowa z kierowniczką MOPR-u nie napawa mnie optymizmem, ale dokumenty przecież mam prawo złożyć. 

W szkole wszystko w porządku, w dniach kiedy Krzyś ma zajęcia trochę później, mówi że nie chce iść do szkoły, rano kiedy zaprowadzam Szymona do zerówki Krzyś do szkoły chodzi chętniej, kiedy go zabieram ze szkoły zawsze pyta gdzie jest Szymon. Przez trzy lata razem chodzili do przedszkola do jednej grupy, teraz są rozdzieleni, być może Krzyś jeszcze się do tego nie przyzwyczaił. Od wychowawczyni słyszę, że jest w porządku, pisze w ćwiczeniach i sobie radzi, ale czasem popada w konflikty w chłopcami, sama byłam świadkiem jak go inni chłopcy zaczepiają lub popychają, a on im nie pozostawał dłużny. Pani mówiła, że czasami kogoś uderzy. Zostałam też poinformowana, że jeśli nie będzie sobie radził to w drugim semestrze trzeba będzie zastanowić się nad nauczaniem indywidualnym.

Krzyś za bardzo się śpieszy, przez co niedokładnie pisze literki i niedokładnie koloruje, wręcz zamazuje kolorowanki, efekty można obejrzeć w galerii. Pani nie może również sprawdzić czy potrafi czytać głoskami, kiedy poprosiła go do siebie do biurka, Krzys chyba się wstydził i nie chciał odpowiadać.