Grudzień

Święta

Święta spędziliśmy u rodziny. Sonia została jednak z nami, tata bardzo się do niej przyzwyczaił, a Szymon mówi, że ją kocha, chociaż nadal nie wiem jak postępować z pieskiem. Krzyś ucieka od psa i mówi, że go nie lubi, ponieważ gryzie. Szymon ma chęć się pobawić, ale nie wiem jak się zachować kiedy szczeniak gryzie i szczeka.

Zdjęcia w galerii.

Sonia

19 grudnia w nocy przyjechała do nas mała suczka Sonia. Chciałam dać jej dom tymczasowy, gdyż została wyrzucona na mróz do kogoś na posesję i nikt jej nie chciał. Przyjechała do nas aż z Szczebrzeszyna. Bardzo lubi dzieci, ale na początku była nieufna w stosunku do dorosłych. Ja nigdy psa nie miałam i bardzo przeżywałam jej przyjazd. Jest jeszcze mała i trzeba ją wszystkiego nauczyć. Krzyś cieszy się z jej obecności, Sonia jeszcze dużo gryzie i to sprawia, że Krzyś zaczyna się jej bać. Szymon również nie umie sobie z nią poradzić, więc wszyscy w domu uczymy się konsekwencji i asertywności.

Wszelkie bieżące uwagi pisałam w specjalnie stworzonym wydarzeniu na facebooku:
http://www.facebook.com/events/494685383904978/

Aby ułatwić Sonii znalezienie domu stałego zrobiłam jej małą sesję zdjęciową, zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Hipoterapia

02z12Wczoraj i dzisiaj Krzyś miał Hipoterapię w stadninie Bonanza. Natrafiła się okazja, fundacja zdobyła dofinansowanie z Unii, więc skorzystaliśmy. Każda sesja trwała po 20 minut. Krzysiowi bardzo spodobały się konie, cieszył się ogromnie, na konia wsiadł bez problemu, w ogóle się nie bał. Nawet Szymon siedział chwilkę na koniu. Teraz zastanawiamy się czy nie wozić go na hipoterapię.

Zdjęcia w galerii.

SUO - odmowa przyznania

W końcu po dwóch miesiącach oczekiwania otrzymałam decyzję MOPR-u, niestety odmówiono przyznania Krzysiowi opiekunki w szkole. Najdziwniejsze jest to, że pismo zostało napisane 23 listopada, a ja otrzymałam go 8 grudnia z prawem do odwołania w terminie 2 tygodni, czyli super prezent na gwiazdkę, bo jak wiadomo wszyscy w tym okresie jesteśmy mocno zabiegani. Nie wiem nawet jak w takim terminie mam zebrać potrzebne mi dodatkowe opinie. Nie da się ukryć, że urzędy nie istnieją po to, aby ułatwiać nam życie.

Pod linkami znajdują się scany decyzji: str. 1, str. 2, str. 3

XVII wizyta u bioenergoterapeuty

Po 4 miesięcznej przerwie ponownie byliśmy u Pana bioenergoterapeuty. Mimo, że przez całą drogę bolał Krzysia brzuch, na wizycie Pan powiedział, że z głową jest całkiem dobrze. Krzyś pochwalił się prezentami od Św. Mikołaja i nie był chętny do rozmowy, bo bajka jaką Pan mu włączył była ciekawsza. Krzyś nie ma osoby wspomagającej w szkole i mimo to jakoś sobie radzi, co wyraźnie cieszyło pana bioenergoterapeutę.

List do Mikołaja i kolorowanki świąteczne

mikolaj04hłopcy napisali swój pierwszy list do Mikołaja, oczywiście z moją pomocą. Szymon dobrze sobie radził, Krzyś niestety nie mógł zrozumieć po co ma się Mikołajowi przedstawiać coś napisać o sobie, za to doskonale wiedział co chce dostać.

***********************************
Treść listu Krzysia do Mikołaja:

Drogi Mikołaju!

Mam na imię Krzyś i mam 7 lat.
W tym roku byłem bardzo grzeczny i słuchałem mamy i taty. Chodzę już do 1 klasy do szkoły i uczę się pilnie i słucham pani. Lubię się bawić autami, budować klocki, czytać książki, grać na komputerze i na psp.

Drogi Mikołaju proszę Cię o prezenty:
triceratops
tyranozaur
mamut
kolorowanki z dinozaurami.

Kochany Mikołaju obiecuję, że w przyszłym roku będę dobry, grzeczny i będę mówić wyraźniej.

***********************************

Treść listu Szymona do Mikołaja:

Drogi Mikołaju!

Mam na imię Szymon i mam 6 lat. Chodzę do zerówki.
W tym roku starałem się być grzeczny. Uczyłem mówić brata, ponieważ jest chory i niewyraźnie mówi. Pomagam mamie i sam już ścielę swoje łóżko. Lubię oglądać bajki, odbijać puzzle, malować, kolorować, wycinać, odbijać balony, karmić rybki i patrzeć przez mikroskop.

Drogi Mikołaju proszę Cie o prezenty:
kolorowanki z dinozaurami
prawdziwą gitarę
sterowane auto
piłkę z rączkami
kotka maskotkę, który miauczy
książkę o czerwonym kapturku.

Kochany Mikołaju obiecuję, że w przyszłym roku będę grzeczniejszy, będę się słuchać mamy i taty, a brata będę zawsze uczył mówić.

***********************************

W galerii można obejrzeć jak wyglądają listy oraz kolorowanki i malowanki chłopców.