Styczeń

Wizyta u bioenergoterapeuty

W piątek rano pojechaliśmy na Górny Śląsk, wizyta była o 4 po południu. Mieliśmy zapas 2 godzin, więc po drodze zatrzymaliśmy się w Ojcowie. Droga była daleka i mecząca, ja zaczęłam odczuwać zmęczenie i stres. Na miejscu Krzyś nie chciał się rozebrać, nie wiedział czego od niego chcą i co będą z nim robić, a ja nie wytłumaczyłam mu wcześniej czego Pan będzie od niego oczekiwał i co mu robił. Po kilku minutach przerażony w końcu zdjął buty i wszedł do pokoju. Nie chciał odpowiadać na pytania, mówił sam do siebie. W takim razie Pan przyłożył ręce do głowy Szymkowi. Szymon szybko się znudził. Jak tylko Krzyś zobaczył o co chodzi sam nieproszony usiadł i Pan również jemu przyłożył ręcę do głowy. Pan bioenergoterapeuta powiedział, że się tego nie spodziewał i że Krzyś bardzo fajnie reaguje. Chwilkę rozmawialiśmy, kiedy Pan usiadł na krześle, Krzyś ponownie usiadł przy nim, chciał aby Pan powtórzył swój seans, co też uczynił. Pan bioenergoterapeuta powiedział nam, że musimy do niego przyjechać co najmniej jeszcze trzy razy, wtedy oceni i powie nam czy pomoże Krzysiowi i czy jest sens do niego przyjeżdżać.

W weekend nie podałam Ala. Krzyś jakby lepiej się zachowuje, nie wiem czy mam takie wrażenie. Więcej powtarza i zaczyna to być czasami denerwujące, bo powtarza po nas każde słowo jak papuga. Zagaduje również mnie, próbuje się komunikować. Są też bunty, ale nie są to typowe dla autyzmu histerie, których nie można opanować, raczej jest to bunt jak u każdego innego dziecka, np. w sutyacji kiedy nie chce rysować tylko się bawić. Wtedy przyjmuje postawę protestu i głośno mówi "nie". Bez agresji czy autoagresji, tak normalnie, tylko bez spontanicznej mowy.

Ala - chelatowanie Krzysia wg protokołu Cutlera - cykl XIX

15 styczeń godzina 12:00 - 17 styczeń godzina 09:00 - dziewiętnasty cykl odtruwania z rtęci.

Po długiej przerwie powróciłam do odtruwania. Mąż stwierdził, że powinnam to kontynuować.

Podczas podawania Ala tradycyjnie nasiliło się syczenie i inne znane nam stymulacje buzią. Poza tym Krzyś coraz więcej powtarza po nas, prawie wszystko co mówimy, jak papuga, ale wciąż mało mówi spontanicznie. Z nowości jakie pojawiły się od niedawna to przy przebieraniu się rano zaczął pytać czy piżamę wyrzucić do prania, chociaż nie uczyłam go tego mówić. Przy każdej okazji zwracamy mu uwagę, żeby nie stękał i nie pokazywał co chce, ale mówił, a jeśli nie wie jak, to każę mu powtarzać po sobie głośno i wyraźnie. Krzyś nie mówi normalnie, tylko przez zęby, cicho i niewyraźnie, nie chce otwierać buzi przy mówieniu, jeśli już uda się powiedzieć coś wyraźnie to jest to w formie krzyku.

Rozmowa z Panią logopedką

Dzisiaj rozmawiałam z panią logopedką z Alphy. Dowiedziałam się jakie Krzyś zrobił postępy i co należy z nim aktualnie ćwiczyć.

Postępy: Krzyś chętnie pracuje, wykonuje polecenia, od niedawna również ćwiczy buzię, nie trzeba go specjalnie zachęcać do zajęć, lubi panią, pojawia się powolutku spontaniczna mowa, dużo powtarza.

Osobiście zauważyłam, że w domu prawie wszystko powtarza, tak jakby dopiero uczył się mówić. Również Szymon uczy go wymawiać niektóre wyrazy. Zapytałam na jakim poziomie jest mowa Krzysia, pani odpowiedziała, że pod kątem gotowości do mowy to jest on na poziomie 3-letniego dziecka, ale jeśli chodzi o mowę spontaniczną to jest to poziom ok. 2-latka.

Co należy ćwiczyć: wyraźne wypowiadanie słów, proszenie o pomoc kiedy sobie nie radzi, ponieważ jego frustracja prowadzi do buntu, jest od jednak krótki i do opanowania, praca nad rozumieniem metafor, rozwijanie umiejętności komunikowania się.

Jak pozyskiwać darowizny i 1% podatku na leczenie dziecka – poradnik

Niedawno ukazał się poradnik napisany przez tatę Jasia, w którym można znaleźć cenne wskazówki w jaki sposób skutecznie pozyskać środki na subkonto dziecka. Ja jeszcze nie czytałam, ale zamierzam zapoznać się z tą pozycją.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie Jasia lub pod linkiem.

Książkę można kupić w dwóch księgarniach pod adresami:

www.lumer.biz
psychologiasukcesu.com

 

Ulotka Krzysia

Ulotka dla Krzysia jest już gotowa, umieszona jest w artykule Przekaż 1% podatku lub darowiznę lub bezpośrednio pod linkiem Ulotka Krzysia.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z informacjami w jaki sposób można przekać 1% podatku dla Krzysia.