Czerwiec

Zdjęcia ze spaceru

Dzisiaj dzieci były na spacerze, Krzyś jeździł na hulajnodze, a Szymon na rowerku, ja uczyłam się robić zdjęcia, a w galerii można obejrzeć efekty mojej nauki.

Brak terapii w wakacje

Od 23 czerwca do 5 września nie będą odbywały się zajęcia w Alphie. Rok temu również mieliśmy przerwę w terapii. Powrót do codzienności nie był łatwy, ale do zrealizowania. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

Zakończenie roku przedszkolnego

Dzisiaj o 15:00 odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci przygotowały małe przedstawienie.

V wizyta u bioenergoterapeuty

Wczoraj była piąta wizyta u bioenergoterapeuty. Wybraliśmy drogę przez autostradę i na nasze nieszczęście przewróciła się na jej betoniarka. Dobrze jest mieć w takiej sytuacji sibi radio, w ostatniej chwili zlechaliśmy z autostrady. Niestety spóźniliśmy się o jakąś godzinę. Po ostatniej wizycie Krzysia dopadł kaszel i ropa płynąca z oczu. Krzyś coraz więcej mówi, ładnie czyta już zdania, przeczytał jedną książeczkę panu bioenergoterapeucie z serii kocham czytać. Z wyrazami radzi sobie bez problemu, sam składa sylaby w nowe zdania i czyta coś zupełnie przypadkowego. Niedawno zaczął czytać krótkie zdania. W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Katowicach w parku, dzieci pojeździły trochę na autach.

Ropa w oczkach

Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Krzyś rano budzi się z kompletnie zaropiałymi oczami już od tygodnia. Oczka są całe zaklejone, a ropa wypływa z nich co 10 minut. Dla mnie to dobry znak i nie blokuje tego stanu lekami ani ziołami. Ropa powoli zaczyna już zanikać, ale jej intensywność bardzo mnie zaskoczyła.

Zielona Szkoła Przedszkolaka

Dzisiaj rano tuż po śniadaniu dzieci z całego przedszkola wyjechały na Zieloną Szkołę Przedszkolaka do Centrum Aktywnej Edukacji w Motyczu. Chłopcy byli bardzo zmęczeni, niestety kupiłam im nieodpowiednie plecaczki, w których nie mieściło się wszystko co należało wziąć. Szymon opowiadał jak było i co robiły dzieci, bardzo im się podobało.