Styczeń

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – Hepatitis B Vaccine – Szymon - 30CH i Krzyś - 200CH cykl I – tryb wolniejszy

19 i 22 styczeń, godzina 22:00 - jedna dawka odtrutki Hepatitis B Vaccine w potencji 30CH dla Szymona i 200CH dla Krzysia.

Szymon - wciąż ma katar, żółty, zielony, gęsty, poza tym zatkany nos. Oczywiście wciąż dyryguje, mówi nam i Krzysiowi co mamy robić, a to coś nie ruszać, a to za głośno tata słucha muzyki, tata nie kłuj Krzysia (w czasie zabawy na żarty), cały dzień gada, o wszystkim.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj w przedszkolu było przedstawienie, dzieci śpiewały piosenki, były jasełka. Szymon bardzo dobrze radził sobie na scenie, śpiewał głośno i tańczył z dziewczynką, Krzyś nie chciał występować na scenie, stała z nim pani pedagog i zachęcała do niektórych tańców, jak np. w kółeczku. Po przedstawieniu w salach dzieci podarowały babciom i dziadkom laurki. Ja w domu z dziećmi również zrobiłam laurki i zdjęcia na pamiątkę.

 

Czytaj więcej...

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – Hepatitis B Vaccine – Szymon i Krzyś cykl I – tryb wolniejszy – 30CH

12 i 15 styczeń, godzina 22:00 - jedna dawka odtrutki Hepatitis B Vaccine w potencji 30CH.

Ponownie podałam 30CH, gdyż dzieci miały katar.

Szymon - ma katar, teraz jest on gęsty i zatyka go gdzieś głęboko. Bardzo ładnie mówi, jest inteligenty, ostatnio zaskoczył mnie swoimi stwierdzeniami "mama nie krzycz na mnie", "mama jesteś niegrzeczna", i w autobusie "a Krzysio nie mówi". Bardzo dokucza Krzysiowi, zabiera mu zabawki, psuje budowle z domina.

Krzyś - katar minął, nosek się wygoił. Znowu zanim zaśnie musi pogadać ze sobą, gdy obudzi się rano stymuluje się buzią, głośno i gada do siebie, tak jak kiedyś. Nie chce odpowiadać na pytania, gdy go o coś zapytam np. "czy słyszysz mamę?" i dopytuję "tak czy nie" odpowie tak, ale gdy dopytam "nie czy tak" odpowie nie. Powtarza po mnie i Szymonie, bardzo pilnuje Szymka, gdy ten za daleko pobiegnie i nie trawi do klatki kiedy wracamy do domu, Krzyś głośno woła go po imieniu. Buduje różne rzeczy z domina, światła, auto, tory i jeżdzi po tym pociągiem.

 

Czytaj więcej...

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – Hepatitis B Vaccine – Szymon i Krzyś cykl I – tryb wolniejszy – 30CH

5 i 8 styczeń, godzina 22:00 - jedna dawka odtrutki Hepatitis B Vaccine w potencji 30CH.

Od skończenia ostatniego cyklu odtruwania BCG Vaccine minął miesiąc, nie mogłam szybciej rozpocząć odtruwania kolejnej szczepionki, gdyż dzieci sporo chorowały, najpierw katar, kaszel, potem kilka dni spokoju i z powrotem, później Krzysiowi wypływała ropa z oczu przez 5 dni po kąpielach w zimnej wodzie.

Czytaj więcej...

Pani logopedka już do nas nie przychodzi

Niestety ograniczono wydatki na opiekunki w Nadziei w ramach SUO. Pani logopedka przychodziła do nas od 21 kwietnia 2009 na jedną godzinę w tygodniu. Od stycznia nie będzie już do nas przyjeżdżała do odwołania.