Maj

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - MMR Vaccine - Krzyś cykl II - tryb wolniejszy - 1M

25 i 28 maj, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki MMR Vaccine w potencji 1M.

Tydzień minął normalnie. Mieliśmy bardzo mało wolnego czasu, przedszkole, terapia, w sobotę Dzień Dziecka w przedszkolu, a w niedzielę urodziny Mateuszka, więc ciągłe wyjazdy. Krzyś dobrze się zachowuje, sygnalizuje, że jest głodny, pokazuje na chleb i mówi "kanapka". Często się odzywa, powtarza po kimś zdania, lubi też czytać nazwy aut z książeczek, cieszy go, że zna kilka nazw (koparka, tramwaj, helikopter). Żadnego kataru czy innych niespodziewanek.

Urodziny Mateuszka

27 maja Mateuszek skończył 2 latka. Był oczywiście tort i wielka radość. Wśród prezentów znalazła się perkusja, która przyćmiła inne prezenty. Moi chłopcy wręcz zwariowali. Szymon walił w bębny na zasadzie im głośniej tym lepiej, Krzyś starał się grać, nadając jakiś rytm. Byliśmy zdziwieni. Pani Ewa z przedszkola mówiła, że Krzyś ma wyczucie rytmu, co wg mnie jest wystarczającym dowodem na to, że Krzyś bardzo dobrze słyszy, ale dlaczego jest taki problem z mową?

Zdjęcia z urodzin tutaj.

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzisiaj pojechałam z dziećmi do przedszkola, rodzice dzieci przygotowali bajkę z okazji Dnia Dziecka - Czerwony Kapturek. Zdjęcia można zobaczyć tutaj. Bajka była bardzo fajna, dzieciom się podobała. Potem wszyscy wyszliśmy na plac zabaw, tam był Pan krasnal, który "rozkręcał" imprezę. Było kilka stołów z sokami i słodyczami. Oczywiście kiedy tylko moi chłopcy je zobaczyli nie mogli się oderwać. Szymon szybko się zamulił i bawił się razem z dziećmi, Krzyś musiał zjeść więcej, na nic się zdało moje odciąganie go i wyganianie na ślizawkę czy gdzieś indziej, ale całe szczęście dużo nie potrzebował, wcisnęłam w niego banana. Dzieci się wybawiły, w domu chłopcy od razu położyli się do łóżka, a Szymon zasnął.

Dzień Matki w przedszkolu

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się przedstawienie dzieci z okazji Dnia Matki. Zdjęcia można obejrzeć tutaj. To był dla nas ciężki dzień, bo musieliśmy odebrać dzieci o 12 z przedszkola, potem zawieźć Szymka na SI, biegiem kupić zielone koszulki na przedstawienie i ledwo zdążyliśmy do przedszkola. Krzyś nie chciał się przebrać, był zdezorientowany. Z każdej grupy dzieci przygotowały przedstawienie. Chłopcy są w maluchach, dziewczynki były przebrane za kwiatuszki a chłopcy za żabki. Krzyś nie chciał występować na scenie i stał z boku, Szymon radził sobie świetnie, znał cały układ na pamięć, głośno śpiewał, patrzył w kamerę i wręcz tańczył do niej. Po jakimś czasie Krzyś niespodziewanie przeszedł tyłem przez scenę i wyskoczył przed kamerę całkowicie zasłaniając Szymka, tańczył wg układu i bardzo dobrze sobie radził, Szymon był zaskoczony, nie wiedział co zrobić. Krzyś zachował się tak jeszcze raz. Pani Ewa mówiła, że była bardzo zadowolona, na początku Krzyś nie chciał tańczyć, bo zdezorientował się tym tłumem na widowni, poza tym dzieci nie było w przedszkolu przez cały tydzień, przez co przepadło wiele prób, a pomimo to Krzyś poradził sobie bardzo dobrze, bo na próbach cały układ wykonywał świetnie. Na zakończenie poszliśmy do sali maluchów, tam dzieci wręczyły nam prace wykonane przez własnoręcznie. Chłopcy byli bardzo zadowoleni.

Czytaj więcej...

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - MMR Vaccine - Krzyś cykl II - tryb wolniejszy - 200CH

18 i 21 maj, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki MMR Vaccine w potencji 200CH.

Nie wystąpił żaden katar ani nic z tych rzeczy. Krzyś na początku troszkę więcej się stymulował buzią, ponownie składał jedną rączkę, prostował palce i robił z ręki jakiś gest podobny do policjantów kierujących ruchem drogowym. Kiedyś tak właśnie często się stymulował i po 200CH to wróciło, ale nie o takim natężeniu. Ja niestety mocno zachorowałam, nie byłam w stanie opiekować się dziećmi, więc przebywaliśmy u dziadków. Nie było problemów. Bardzo mało pracowałam z dziećmi w tym czasie, ale nawet jeśli dałam Krzysiowi coś do rysowania prawidłowo trzymał kredkę, bardzo się starał. Nic szczególnego się nie działo. Jedno tylko zauważyłam - Krzyś zaczął się starać, jest bardziej obecny, mniej odcięty od świata. Ciężko poprzeć to jakimiś mocnymi dowodami, bo przecież bardzo dużo odbieramy sygnałów niewerbalnych. Kiedy umyłam wiaderko po farbie Krzyś  zajrzał do środka i powiedział "puste, nie ma farby". Zdarza mu się coraz częściej powiedzieć takie zdanie, całkiem normalne, ale dla nas to naprawdę istne rodzynki, z których jesteśmy dumni. Wiemy jak komunikuje się zdrowe dziecko, ponieważ młodszy Szymon gada jak katarynka. Krzyś mówić nie chce, trzeba go mobilizować, zadawać pytania, sam z siebie mówi bardzo żadko.

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - MMR Vaccine - Krzyś cykl II - tryb wolniejszy - 30CH

11 i 14 maj, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki MMR Vaccine w potencji 30CH.

Ropny katar minął już po pierwszej dawce 30CH. Nic szczególnego sie nie dzieje, Krzyś troszkę się stymuluje buzią, ale bardzo fajnie bawi się z Szymonem, reaguje na jego prośby i propozycje zabawy. Więcej się odzywa, można się z nim dobrze dogadać, odpowiada tak lub nie, ale przynajmniej adekwatnie do sytuacji i jego uczuć. Bardzo ładnie rysuje, wciąż nieprawidłowo trzyma kredkę, ale stara się kolorować dokładnie rysunek i jest dumny ze swojej pracy.

Widzimy poprawę, nie ma cofek w rozwoju, Krzyś powoli się zmienia. Co ciekawe jest dojrzały emocjonalnie, bardzo dużo rozumie, jest odpowiedzialny, boi się o Szymona, pilnuje go i woła, kiedy ten się oddala ode mnie i nie słucha, Krzyś bardzo to przeżywa i nie pozwala mi zostawić Szymona. Krzyś się słucha i żadko kiedy stoi w kącie za karę, w przeciwieństwie do Szymona.

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - MMR Vaccine - Krzyś cykl II - tryb wolniejszy - 30CH

4 i 7 maj, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki MMR Vaccine w potencji 30CH.

Już po pierwszej potencji u Krzysia pojawił się ropny katar, który wciąż się utrzymuje. Cały nos jest głęboko zapchany, to nie wygląda jak normalny katar tylko jak najzwyklejsza ropa, czasem miewa kolor zielony, ale przeważnie jest żółta. Poza wydzieliną nie ma kaszlu, ani gorączki. Dla mnie jest to oczywisty znak, że u Krzysia ruszyło oczyszczanie. Po I cyklu nie mieliśmy takich efektów, być możne pomogło odtrucie BCG (gruźlica pomoć blokuje odtruwanie innych szczepionek). Ropa jest oznaką usuwania uszkodzonych toksynami komórek, organizm do tego celu wykorzystuje bakterie, które później sam unieszkodliwia, czego efektem jest ropa.

Kaszel i katar (trochę o ropie).