Kwiecień

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - DPT/POLIO/HIB Vaccine - Krzyś cykl VII - Szymon cykl VI - tryb szybki

20-23 kwiecień, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencjach 30CH-10M.

Szymon - przez cały tydzień wszystko było w porządku. W sobotę po ostatniej potencji, którą podałam w nocy, Szymon był jakiś nieswój. Nie miał apetytu, potem mówił, że mu zimno. Kiedy zrobiłam koktajl z błonnika ledwo go wypił. Ubrałam go ciepło, miał 37,9 stopni C, więc położyłam go do łóżka. Po 30 minutam obudził się, jęczał, potem zwymiotował, dosłownie wszystko razem ze śniadaniem. Trzeba było wszystko uprać, przebrać dziecko, po czym znowu go położyłam spać. Prawie cały dzień spał, albo leżał, czasami bawił się, ale po chwili kładł się sam do łóżka. Po południu miał 38,4 stopni. Trochę biegał do ubikacji i miał bardzo jasną biegunkę, wręcz żółtą.

Krzyś - nic się nie wydarzyło.

Małymi krokami do przodu

Pomalutku to przodu. Ciężko jest mi zauważyć jakiś postęp, gdyż przebywam z nim cały czas. Pani logopedka powiedziała, że nastąpiła duża poprawa od września, o wiele lepiej pracuje niż wtedy, mniej się buntuje, więcej odzywa. Na pewno pozytywny wpływ ma na niego przedszkole. Coraz lepiej bawi się z bratem i bardzo go pilnuje. Krzyś bardzo dużo rozumie, widac to po jego gestach, ale kiedy nawiązuje się z nim kontakt bezpośrednio, zaczyna mówić do niego i na niego patrzeć, wtedy milknie, syczy, przewraca oczami i wydaje się "odlatywać". Pytanie trzeba zadać minimum trzy razy, żeby uzyskać krótką odpowiedź. Wtedy sprawia wrażenie, że nie rozumie czego się od niego wymaga, ale kiedy patrzymy jak ogląda film dla nastolatków i śmieje się z tego, że chłopiec rzucił sobie w twarz ciastem, można odnieść wrażenie, że Krzyś ma poczucie humoru. Śmieje się adekwatnie do sytuacji w filmie. Ma pięć lat i potrafi obejrzeć do końca film dla dzieci, np. "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki", a przy tym się śmieje i przeżywa poważne sceny.

 

Zbuntowany Szymon

Katar minął w ciągu kilku dni, był ropny i gęsty, obyło się bez kaszlu i innych atrakcji. Szymon jest energicznym chłopcem, czasami zaskakuje nas swoimi spostrzeżeniami. Niedawno powiedział, że "Krzyś jest niegrzeczny", na pytanie dlaczego odpowiedział "bo nie mówi".

Ostatnio znowu sprawdza swoje granice, najwięcej problemów mam z nim ja, ponieważ nie byłam zawsze konsekwentna i teraz odstawia czasami szopkę, nie chce założyć sam butów i nimi rzuca. Z pewnością zajęcia SI są bardzo ciekawe, ale mamy należy słuchać. I w ten sposób Szymon nie dostał rurki z kremem a do domu wracał w skarpetkach i bez kurtki (było ciepło). Jest uparty i chce postawić na swoim, ale jedna taka lekcja życia daje mu trochę do myślenia.

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – Hepatitis B Vaccine – Krzyś - 30CH-10M – cykl II - tryb szybki

7-10 kwiecień, godzina 22:00 - 4 dawki odtrutki Hepatitis B Vaccine w potencji 30CH-10M dla Krzysia.

Po tej szczepionce jest gorzej, powracają stymulacje, jest nieobecny, częściej stymuluje się buzią, zauważyłam też "skrzywianie się" w sztuczny uśmiech. Najgorsze, że gdy się obudzi zaczyna gadać po swojemu i budzi Szymona, stymuluje się.

Szymon ma katar

Szymon przeziębił się w święta. Po ostatnim cyklu u niego nie widzę zmian. Teraz gdy jest chory jest bardziej dokuczliwy, nie słucha się i wciąż bada granice. W święta zepsuł samochód, rowerek i drewnianą kolejkę Mateuszka, właściwie codziennie coś psuje, wystaczy, że coś na chwilę potrzyma w rączkach, nim się obejrzę już jest zepsute.

U Krzysia bez zmian, a może ja już nic nie zauważam. Bardzo nie lubi kiedy zaczynam się stymulować razem z nim, jest to dla niego nie do zniesienia. Ponownie kiedy tylko obudzi się rano, gada do siebie. Kiedy byliśmy w podróży i dziećmi opiekowała się babcia mówiła, że Krzyś obudził się o 2 w nocy i nie spał do 4, tylko gadał do siebie i się stymulował. W domu mu się to nie zdarza, jedynie rano nam dokucza. Babcia nie mogła go uspokoić, ale gdy leży ze mną w łóżku jest cicho, czasami nawet zaśnie. Zastanawiam się czy to wina cukru.