Listopad

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – BCG Vaccine – Krzyś cykl I 10M – Szymon cykl I – tryb wolniejszy – 1M

24 i 27 listopad, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki BCG Vaccine w potencji 1M dla Szymona i 10M dla Krzysia.

Szymon - cały tydzień łącznie z dniem dzisiejszym dzieci były w domu, Szymon miał kaszel i katar. Był grzeczny, ale jak tylko poczuł się lepiej zaczął psocić. Coraz więcej mówi, cały czas ze mną rozmawia i dodaje swoje śmieszne słówka "wiesz mamo", wszystko rozumie, prosi Krzysia o pomoc w odstawieniu stolika, albo żeby Krzyś zapalił mu światło w kuchni czy pokoju, bo sam nie sięga. Ładnie sprząta zabawki, nawet nie proszony i mnie o tym informuje. Czeka na Świętego Mikołaja i bardzo chce dostać traktor i dużego cukierka. Teraz czasami zakaszlnie, nie ma już kataru, podałam jeszcze raz 1M ponieważ był chory i wolałam powtórzyć tą potencję.

Czytaj więcej...

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – BCG Vaccine – Krzyś cykl I – Szymon cykl I – tryb wolniejszy – 1M

17 i 20 listopad, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki BCG Vaccine w potencji 1M.

Szymon - w przedszkolu bije dzieci, jest świadomy tego co robi, obserwuje czy nikt nie patrzy i uderza w tym czasie zabawką w inne dziecko. Potem w drodze do domu, lub po kąpieli sam z siebie mówi mi "uderzyłem Maciusia", albo "uderzyłem Kubusia", mówi że uderzył zabawką i w jakie miejsce, gdy pytam dlaczego bije, nie odpowiada, a gdy pytam czy inne dzieci go biją mówi, że Maciuś. Zdaje sobie sprawę z tego, że to boli inne dziecko, ale nie mogę zrozumieć co to daje jemu. Wytłumaczyłam mu, że jeśli będzie bił inne dzieci w przedszkolu i Krzysia Mikołaj do niego nie przyjdzie i nie dostanie traktora z przyczepą, a ponadto tata z mamą oddadzą jego koparkę grzeczniejszemu chłopczykowi. Jak na razie jest bardzo, bardzo grzeczny. Pani pedagog poradziła ponadto zastosowanie kary w takim przypadku, np. koniec zabawy i siedzenie w jednym miejscu przez chwilę, żeby zrozumiał, że to mu się nie opłaca.

Czytaj więcej...

Krzyś - druga wizyta u psychologa

Dzisiaj ponownie byliśmy u pani psycholog, obserwacja była konieczna do wydania opinii.

Nastawiłam się na kolejny bunt i protest, jak poprzednim razem, ale o dziwo Krzyś był grzeczny. Sam się rozebrał, od razu pani zaprosiła go do stolika, udało się z nim trochę popracować. Nie chciał się jedynie odzywać, zamilkł, nie wiem, czy się obraził czy co, nawet nie chciał mi odpowiedzieć ani po mnie powtarzać. Odpowiadał używając gestów. Za to na koniec sam się ubrał, sam pożegnał, powiedział "do widzenia, pa pa, na razie".

Opinia logopedyczna - Krzyś

W dziale Dokumenty dostępna jest opinia logopedyczna, wydana na podstawie obserwacji Krzysia, napisała ją pani logopeda, która pracuje z Krzysiem już ponad rok w Fundacji Alpha, a teraz również w przedszkolu.

Bezpośrednie linki: strona 1 i strona 2.

Szymon skończył 3 latka

Dzisiaj Szymon skończył 3 latka. Wczoraj był tort i prezenty, Szymon dzielnie zdumnął świeczki, nawet nie trzeba było mu nic mówić, zresztą ja tłumaczyłam mu już od kilku dni, że mama upiecze mu tort, że przyjadą do niego goście. Po wszystkim dzieci były bardzo zmęczone. A dzisiaj w przedszkolu Szymon częstował wszystkie dzieci cukierkami, był bardzo zadowolony, dostał obrazek i bańki, cały czas je trzymał, jakby był z tego dumny, musiał się czuć wyróżniony, a on bardzo lubi być w centrum zainteresowania.

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – BCG Vaccine – Krzyś cykl I – Szymon cykl I – tryb wolniejszy – 200CH

10 i 13 listopad, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki BCG Vaccine w potencji 200CH.

Szymon - nie dręczy już kotka, próbuje się z nim bawić i skarży się, że kotek go drapie. Dużo wymusza na mnie, wrzeszczy i krzyczy, aby tylko zwrócić na siebie uwagę, ja staram się nie reagować, podchodzę tylko i mówię, że nie rozumię co mówi i jak się uspokoi, żeby powiedział czego chce od mamy. W trakcie weekendu podtrafi siedzieć pół godziny i dłużej przed zupą licząc na to, że go nakarmię. Gdy zsiusiał się w majteczki również krzyczał, potem kiedy już dotarło na niego, że nie należy krzyczeć, bo mama nie będzie wtedy reagować, spokojnym głosem wołał "mama oć, pomóż", wtedy od razu przychodziłam i pytałam co się stało, odpowiadał spokojnym głosem, że ma mokre majteczki.

Czytaj więcej...

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – BCG Vaccine – Krzyś cykl I – Szymon cykl I – tryb wolniejszy – 200CH

3 i 6 listopad, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki BCG Vaccine w potencji 200CH.

Szymon - jest spokojniejszy, chociaż wciąż psoci. Powtarza prawie każde słowo wypowiedziane przez, nawet w stosunku do Krzysia. Wciąż dręczy kotka, więc miałam okazję obejrzeć obrazki z serii: dręczenie kotka zabawkami, ciąganie za ogon, gonienie kotka, straszenie go. Ciąglę mu się tłumaczy, ale mało do niego dociera.

Czytaj więcej...

Krzyś i Szymon w przedszkolu

Zapytaliśmy panią pedagog jak dzieci funkcjonują w grupie. Na początku chłopcy trzymali się razem, kiedy któryś z nich wychodził z grupy, drugi to zauważał, Szymon wtedy popłakiwał. Teraz chłopcy już rzadko bawią się ze sobą, za to bawią się z innymi dziećmi. Szymon na początku był bardzo nieśmiały, grzeczny i spokojny, teraz pokazuje na co go stać, głośno mówi, podejrzewam, że pewnie chce być w centrum uwagi. Krzyś ma nawet dobre dni i potrafi przez cały dzień ładnie pracować w grupie i przy stoliku.
Opinia dotycząca funkcjonowania Krzysia w Przedszkolu jest dostępna tutaj, lub w dziale Dokumenty.

Szymon - EEG

Dzisiaj Szymon miał EEG. Wynik wyszedł prawidłowy, wszystko jest w porządku.

Podczas badania był z nim tata, Szymon o dziwo nie płakał i wykonywał wszystkie polecenia pana, na pytanie czy da sobie załorzyć sprzęt na głowę odpowiedział "tak", "zamknij oczy" - szymon zamknął, "otwórz oczy" otworzył, całość wyglądała zabawnie, a Szymon był najwyraźniej przerażony i nie wiedział o co chodzi.

Wynik badania dostępny tutaj, lub w dziale Dokumenty.

Odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa – BCG Vaccine – Krzyś cykl I – Szymon cykl I – tryb wolniejszy – 30CH

27 i 30 październik, godzina 22:00 - po jednej dawce odtrutki BCG Vaccine w potencji 30CH.

Ze względu na katar postanowiłam podać przez kolejny tydzień jeszcze raz 30CH.

Szymon - no i mamy "cudowne" histerie, czyli coś co nas kompletnie zaskakuje, Szymon się tak nie zachowywał, kiedy już coś pójdzie nie po jego myśli zaczyna wrzeszczeć, chodzić za mną, w kółko powtarza to samo, a co najgorsze nie męczy się z czasem a jedynie nakręca.

Czytaj więcej...