Kwiecień

Szymon u psychologa

Dzisiaj rano byłam z Szymkiem u psychologa, ostatnio byliśmy u tej pani 5 m-cy temu i na poprzedniej wizycie Szymkowi można było zarzucić nieprawidłowości w rozwoju, przede wszystkim mowa była opóźniona.

Dzisiaj wykonywał wszystko bardzo ładnie, dużo mówił, pani psycholog powiedziała, że jego rozwój jest w normie, całkowiscie prawidłowy. Jedynie do czego można się przyczepić to to, że nie mówi na siebie "ja" czy "Szymon" tylko Krzyś. Gdy widzi na zdjęciu inne dziecko mówi "dzidzi", ale gdy widzi na zdjęciu lub w kamerze siebie mówi "Krzysio".

 

Czytaj więcej...

Kąpiel w owsie

Dzisiaj wykąpałam dzieci w owsie.

Ku mojemu zdziwieniu nie pojawił się ani jeden robak, nawet nie było młodych osobników. Kąpieli nie robiłam już od 2 m-cy, myśłam, że będzie ich wręcz sporo. Nie użyłam nawet żyletki do golenia, ponieważ nie było co golić, plecki były gładziutkie zarówno u Szymona jak i Krzysia.

Ciekawe czy dzieci nie mają już tego gatunku robaka, ponieważ zmieniły się warunki w ich organizmach na niekorzyść robaków, czy też dany gatunek został zastąpiony innym.

Mam nadzieję, że ich jelita zostały chociaż po części wyleczone i to jest powodem braku robaków w skórze. Myślę, że w znacznym stopniu zasługę takiego stanu rzeczy zawdzięczamy miksturze Słoneckiego, ale również wprowadzona od niedawna homeopatia (odtruwanie ze szczepionek) mogła poprawić stan dzieci wewnątrz ich organizmu.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - III cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 50M

26 kwiecień, godzina 22:00 - piąta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 50M.

Krzyś trochę się dzisiaj skrzywiał - robił taki sztuczny uśmiech, szczerzył zęby. W kontakcie było całkiem dobrze, pytany czego chce odpowiadał "nie" i próbował mówić co chce, np. mówił nowe słowo "karty". Oglądając z dziećmi bajkę staram się wszystko im tłumaczyć, Szymon bardzo ładnie powtarza, Krzyś też fajnie nazywa różne sytuacje oraz nazwy rzeczy. Dzisiaj uczyłam Krzysia nazw kart, powtarzał, co prawda mało wyraźnie, ale starał się: król karo, dama pik itd.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - III cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 10M

25 kwiecień, godzina 22:00 - czwarta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 10M.

Krzyś był dzisiaj prawie cały dzień na nie, zamknięty w sobie, bawił się sam. Bawił się z bratem, wygłupiał, bił. Wieczorem przynosił różne układanki i wszystko mi nazywał, liczył ile ma zwierzątek, zachowywał się już inaczej niż w ciągu dnia, był kontaktowy i sprzeciwiał się, gdy mówiłam, że czas na kąpiel, ostatnio uciekał. Nie chciał jeść obiadu, za to bardzo chciało mu się pić.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - III cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 1M

24 kwiecień, godzina 22:00 - trzecia dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 1M.

Dzień minął zwyczajnie. Tata przyniósł 2 telefony zabawki, dzieci były bardzo zadowolone, ale Krzyś oczywiście trzymał je już przez cały dzień. Bardzo się nudził, ale zaczepiał mnie, chciał się wygłupiać, ganiać, dawał mi buziaki.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - III cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 200CH

23 kwiecień, godzina 22:00 - druga dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 200CH.

Rano Krzyś nie chciał się bawić i współpracować z panią od SUO, był marudny, wolał świrować z klockami. Na terapii grzecznie poszedł pracować, resztę dnia był spokojny.

Mimo wszystko Krzyś jest o wiele bardziej kontaktowy, niż kilka miesięcy temu. Bardzo interesuje się otoczeniem, codziennie coś pokazuje i sam nazywa. Dzisiaj powiedział słowo "pieniążek", również mówił co się dzieje w bajce, trochę po swojemu, ale zrozumiałam, że kometował adekwatnie do sytuacji.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - III cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 30CH

22 kwiecień, godzina 22:00 - pierwsza dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 30CH.

Przez cały dzień Krzyś był bardzo marudny, zachowywał się jakby go coś bolało. Troche częściej się stymulował niż w ciągu ostatnich kilku dni. Na terapii pracował ładnie, panie wciąż zgłaszają, że jest coraz lepiej, co tydzień jest poprawa. Krzyś wykonuje polecenia, o które go proszę w domu, zawsze był z tym problem, jeszcze niedawno reagował wrzaskiem i ucieczkami, później płaczem, dzisiaj gdy poprosiłam go, aby wziął sobie sam husteczkę i wytarł buzię, zrobił to, powynosił do kuchni wszystkie nasze talerze i nawet podał Szymonowi husteczkę. Gdy pani o SUO idzie już do domu, płacze, co się nie zdarzało, dzisiaj akurat zauważyłam "świeczki w oczach", więc wytłumaczyłam mu sytuację.

Obrazek Krzysia

Na terapii Krzyś robi same postępy. Często słyszę, że ładnie pracował, bardzo fajnie i że jest coraz lepiej. Krzyś zaskakuje nas swoją wiedzą, a co najważniejsze poprawia się jego zachowanie. Jego rozwój niec ofa się, ani nie stoi w miejscu, on powoli robi postępy.

Jeszcze przed świętami Krzyś pomalował jajko wielkanocne farbami, oto jego dzieło:

Czytaj więcej...

Krzyś na bilansie 4-latka

Krzyś był dzisiaj na bilansie 4-latka.

Pani dr zadawała dziwne pytania, nie rozumiałam o co jej chodzi i po co jest jej potrzebna wiedza, pod czyją opieką jest Krzyś i gdzie go leczymy. Wszystkie te informacje notowała w karcie, nie wiem w jaki sposób może to pomóc mojemu dziecku. Czysta nikomu nie potrzebna biurokracja.

Krzyś mierzy 111 cm i waży 17,5 kg.

Krzyś - malutkie zmiany

 

Krzyś zrobił się zazdrosny, przede wszystkim o zabawki, ostatnio dzieci kłócą się o plecak. Do tej pory było tak, że jeśli Szymon wrzeszczał i wyrywał zabawkę to Krzyś ustępował, teraz Krzyś nie chce ustąpić, więc dzieci szarpią plecakiem i żadno nie chce puścić. Mowa postępuje powoli do przodu: Krzyś wymawia już wyraźnie cały alfabet i zna dokładnie kolejnośc wszystkich literek, pojawiają się też nowe słowa.

Krzyś płacze i ucieka do swojego pokoju, reaguje tak na podniesienie głosu lub polecenie, nigdy wcześniej nie reagował w ten sposób, teraz jak dostaje mu się za złe zachowanie (oczywiście nawet lekko podniesionym głosem, słowami wyjaśniania, że tak się nie robi) zakrywa sobie buzię rączkami i płacze w sposób inny niż kiedykolwiek słyszeliśmy, towarzyszą temu łzy i ucieczki do swojego pokoju, aby w spokoju poużalać się nad sobą.

 

Czytaj więcej...

Szymon - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - I cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 50M

20 kwiecień, godzina 22:00 - piąta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 50M.

Dzisiaj po raz pierwszy przyszła do nas pani logopedka, ma przychodzić raz w tygodniu i pracować z Krzysiem. Zanim pani wyszła, przyszła pani od SUO, więc z rana dużo się działo. Szymon był zdezorientowany, a po wszystkim tak zmęczony, że poszedł spać. Cieszę się, że gdy jest zmęczony kładzie się do łóżka i zasypia, a nie tak jak niedawno - skakał, biegał i był bardzo pobudzony.

Zauważyłam, że bardzo ładnie już mówi, dzisiaj mówił do Krzysia "siadaj, pij", pokazywał nam chłopca z serii po klockach, coś jak duże Lego, powiedział "pan" i kolejno pokazywał oraz nazywał: czapka, buzia, bluzka, spodnie. Dzisiaj pani od SUO nauczyła go gdzie jest broda, szyja, więc już ładnie nam pokazywał i nazywał.

Dzieci bardzo się pilnują, jeśli chodzi o Szymona - byliśmy dzisiaj w markecie, gdy Krzyś się trochę oddalił, Szymon od razu go wołał.

Dzisiaj też udało się Szymkowi zdjąć samemu majteczki i zrobić siku do nocnika, o dziwo w ciągu dnia nie było żadnej wpadki, a gdy w markecie miał pampersa, to nawet w niego nie nasiusiał.

Przez cały dzień strasznie się nad sobą użalał, ciągle pokazywał, że go coś boli i mówił "boi", nawet stary siniak oraz kazał sobie całować.

Rośnie z niego fajny chłopiec :)

Szymon - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - I cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 10M

19 kwiecień, godzina 22:00 - czwarta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 10M.

Dzisiaj Szymon zachowywał się jakby sam nie wiedział czego chce, był troche marudny. Bił się z bratem, teraz codziennie widzę między nimi walkę o zabawki, żaden nie chce ustąpić, dodatko Krzyś robi mu na złość, a gdy Szymon zaczyna płakać to jeszcze go bije, nigdy wcześniej się tak nie zachowywał.

Jak tylko przytulam Krzysia przybiega zazdrosny i wciska się między nami.

Nie zjadł obiadu, gdy próbowałam go trochę nakarmić zwymiotował. Potem domagał się strasznie bajki, oczywiście uwielbia jak mu wszystko tłumaczę co się dzieje w bajce, sam przychodzi i komentuje. Zasnął wyjątkowo wcześnie, więc dzisiaj szybciutko go wykąpałam.

Szymon - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - I cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 1M

18 kwiecień, godzina 22:00 - trzecia dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 1M.

Szymon zachowywał się normalnie. Byliśmy dzisiaj na targach motoryzacyjnych i zauważyłam, że strasznie ciągnie go do dzieci, szczególnie do tych, które są jego wzrostu. Poza tym nic szczególnego, oprócz tego, że nie zjadł obiadu, ale tylko dlatego, że nie zjadł go również Krzyś. Szymon robi dokładnie to samo co Krzyś, powtarza po nim wszystkie stymulacje. Dzisiaj po kąpieli, gdy go ubierałam, pomyliłam skarpetki i zakładałam mu skarpetki Krzysia, Szymon od razu powiedział "kakaki ksysio", kakaki to inaczej skarpetki, czyli skarpetki Krzysia. Dużo dzisiaj biegał, upomina się o zabawę z nim, ciągnie go do konktatu z nami, zupełnie inaczej niż było z Krzysiem. Gdy leżę na łóżku, kładzie się koło mnie, lubi też jak się go przytula, nawet mocno i wygłupia z nim. A jeszcze kilka miesięcy temu był nadwrażliwy czuciowo, dopóki nie zaczęłam odtruwać go ze szczepionek.

Szymon - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - I cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 200CH

17 kwiecień, godzina 22:00 - druga dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 200CH.

Dzisiaj Szymon często mnie zaczepiał, wołał mama, a ja się z nim drażniłam i też go wołałam, więc po raz pierwszy od kilku miesięcy powiedział swoje imię, bardzo niewyraźnie, ale jednak. Gdy jest zmęczony kładzie się na łóżku i idzie zwyczajnie spać, to dobrze, ostatnio w chwilach zmęczenia biegał jak nakręcony i był bardzo pobudzony. Poza tym wszystko w porządku, robi codziennie kupę, mimo że nie podaję mu alaxu na noc.

Szymon - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - I cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 30CH

16 kwiecień, godzina 22:00 - pierwsza dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 30CH.

Dzień minął  normalnie, Szymon nie chciał jedynie, abym zakładała mu majteczek, upominał się o pampersa. Po południu zasnął, akurat wybieraliśmy się na terapię, więc musiałam go obudzić, był bardzo spokojny a na miejscu rozżalony, ale uspokoił się jak tylko pani wzięła go na ręce. Po terapii nalegał, abym dała mu auto - Zygzaka z bajki "Auta", nie dał się zagadać, później wszystkim się chwalił samochodem - ludziom w Fundacji, na przystanku i wszystkim siedzącym niedaleko w autobusie.

Poprzednio podawałam dzieciom po 10 kuleczek, teraz postanowiłam spróbować dać Szymkowi po 3 kulki.

Krzyś - ciekawe nowe zachowania

Krzyś ładnie kojarzy, np. obrazki mały-duży, wie też co przedstawiają obrazki, jeśli widzi buty to pokazuje na swoje buty i je nazywa. Po 2 cyklu odtruwania DPT/POLIO/HIB Vaccine zaskoczył mnie nowym zachowaniem. Jest zainteresowany wszystkim wokół, jak idziemy Krakowskim Przedmieściem ogląda wystawy i reklamy, wyszukuje znane mu obrazki, litery i liczby i je nazywa, nauczył się już co to znaki drogowe i wszystkie mi pokazuje. Nigdy wcześniej nie interesował się tak otoczeniem.

Dzisiaj jak wracaliśmy z terapii do domu, standardowo Szymon się buntował i wygłupiał, nie chciał wejść do domu tylko szedł po schodach piętro wyżej. Ja pomachałam mu pa pa i poinformowałam, że my z Krzysiem już idziemy do domu. Szymon chciał, aby za nim biegała po schodach, więc po takiej informacji miał już trzeźwe spojrzenie. W tym momencie Krzyś mnie zaskoczył, ja (tak na niby) zamykałam już drzwi do domu (my z Krzysiem w domu, a Szymon na klatce schodowej), kiedy Krzyś zaczął krzyczeć "nie, nie, nie" i nie dał mi zamknąć drzwi, patrzył na Szymona i coś do niego mówił, jakby "chodź". Więc powiedziałam do Krzysia, żeby przyprowadził Szymona do domu. Krzyś pobieg na schody, oczywiście Szymon się chicholił i uciekał, ale po chwili widziałam jak schodzili z piętra - Krzyś trzyma za rękę Szymona i prowadzi go do domu. Nie sądziłam, że Krzyś tak pilnuje Szymona. Ostatnio też często się biją, różnica polega na tym, że wcześniej Szymon wyżywał się na Krzysiu, a Krzyś głównie nie reagował, natomiast teraz Krzyś oddaje Szymonowi, co jeszcze wprawia go w zdumienie. Wygląda to np. tak, że Krzyś oddaje mu uderzenia ręką, odpycha go, a gdy Szymon jest wyjątkowo zaczepny i nie daje bratu spokoju, wtedy Krzyś kładzie się na nim, przygniata go i nieuruchamia. Czasami wygląda to zabawnie, mimo to Szymon wciąż udaje wiecznie pokrzywdzonego.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - II cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 50M

6 kwiecień, godzina 22:00 - piąta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 50M.

Dzisiaj Krzyś mniej stymulował się buzią, za to częściej się skrzywiał - robił taki sztuczny uśmiech.

Wieczorem pojechaliśmy do marketu, Krzyś pokazywał paluszkiem różne produkty, przedmioty i próbował nazywać, w aptece gdy zainteresował się zamkiem w szafce wystawowej pewna pani go zagadał i mówiła, że nie otworzy szafki, bo potrzebny jest klucz, a tu jest kłódka, Krzyś powtarzał kłódka, oczywiście mówił bardzo niewyraźnie, ale powtarzał po pani i spoglądał na nią. Zachowywał się całkiem normalnie, bez świrów, był grzeczny i zaciekawiony otoczeniem. Gdy już wracaliśmy do domu było ciemno, na niebie świecił okrągły księżyc, Krzyś go zauważył, powiedział "księżyc, koło, świeci", później wskazywał na latarnię, powtarzał po mnie nazwę i też mówił, że świeci, wskazywał paluszkiem na śmietnik i inne rzeczy. To było ciekawe, nigdy wcześniej Krzyś nie był tak rozgadany jak np. w tym markecie, dzisiaj gadał po swojemu i wszystkiemu się przyglądał, jakby po raz pierwszy zauważył, że przy kasach są numery. Ostatnio też Krzyś interesuje się wyrazami, pokazuje jakiś wyraz i próbuje go wypowiedzieć, potrafi przeliterować po literce, zaczął też oglądać książeczki, gazety. Nauczył się też słowa procent, dzisiaj widział 10% i to wypowiedział.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - II cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 10M

5 kwiecień, godzina 22:00 - czwarta dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 10M.

Dzisiaj Krzyś się sporo stymulował, oczywiście głównie buzią, stadnardowe mlaski, przepuszczanie śliny i powietrza. Miał ogromną potrzebę trzymania różnych przedmiotów w ręku i rozmawiania ze sobą, troche też widziałam stymulacji wzroku. Generalnie nic nadzwyczajnego.

Przyszła dzisiaj pani logopeda, będzie pracowała z Krzysiem w domu w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych, jedną godzinkę w tygodniu. Pierwsze zajęcia już po świętach. Bardzo się cieszę, Krzyś coraz bardziej interesuje się mową, wręcz domaga się nazywania przeze mnie różnych obrazków. Dzisiaj powtarzał cały alfabet i nazywał sam obrazki, zawsze wtedy patrzy na mnie i czeka aż prawidłowo wypowiem nazwę.

Krzyś - odtruwanie ze szczepionek wg Tinusa Smitsa - II cykl - DPT/POLIO/HIB Vaccine 1M

4 kwiecień, godzina 22:00 - trzecia dawka odtrutki DPT/POLIO/HIB Vaccine w potencji 1M.

Przez cały dzień Krzyś stymulował się wzorokowo i buzią, na okrągło rozmawiał ze sobą, wydawał różne dźwięki. Bardzo wyraźnie mówił telewizor i pokazywał na tv, wyraźnie też powtarza "nie ma", można się z nim już chociaż troszkę dogadać, próbuje coś wyjaśniać czego chce i pokazywać gestami. Wcześniej tylko wrzeszczał, wszystkiego trzeba było się domyślać.